Jak przygotować ekspres do wysyłki.

Jak sprawnie zapakować ekspres do kawy.

Jak przygotować ekspres do wysyłki.

W naszym serwisie naprawisz swój ekspres bez wychodzenia z domu. Usługa serwisowa dostępna jest w systemie door to door, co daje możliwość naprawy ekspresu do kawy z dowolnego miejsca w Polsce. Aby zrealizować naprawę na odległość, należy dostarczyć urządzenie do serwisu za pomocą firmy kurierskiej lub za pośrednictwem paczkomaty.pl. Odpowiednie przygotowanie ekspresu, jest w tym procesie jednym z ważniejszych aspektów. Dlatego stworzyliśmy listę wskazówek, jak odpowiednio przygotować ekspres do wysyłki.

Zanim zapakujesz ekspres do kawy do wysyłki

Przed zapakowaniem ekspresu do kawy opróżnij wszystkie zbiorniki. Przede wszystkim zwróć uwagę na zbiornik na wodę, tackę ociekową / pojemnik na skropliny oraz kawę. Wyciek wody w czasie transportu urządzenia może spowodować uszkodzenia ekspresu do kawy. W okresie zimowym zalecamy również, opróżnienie z wody układu wewnętrznego ekspresu. Jeśli jest to możliwe, opróżnij również pojemnik z kawą.

Jak zapakować ekspres do kawy

Zawsze rekomendujemy, aby ekspres został zapakowany do oryginalnego opakowania, w którym został zakupiony. Karton taki posiada odpowiednie uszytwnienia i wypełniacze styropianowe. Jeżeli nie posiadasz oryginalnego opakowania od urządzenia:

  • wybierz karton, który będzie nieco większy od Twojego ekspresu do kawy, w miarę możliwości rekomendujemy, aby dno i ścianki boczne wyłożyć styropianem

  • ekspres owiń dokładnie folią bąbelkową (najlepiej kilka warstw, aby jak najlepiej zabezpieczyć go przed uszkodzeniem); zamiast foli bąbelkowej możesz użyć gąbki (jednak wówczas najpierw owiń urządzenia folią stretch, aby uniknąć ewentualnego zawilgocenia sprzętu)

  • tak zabezpieczony ekspres do kawy umieść pionowo w kartonie; ewentualne wolne przestrzenie między urządzeniem, a opakowaniem zabezpiecz dodatkowym wypełnieniem (folia bąbelkowa, karton, gąbka, styropian) tak, aby ekspres nie miał możliwość przemieszczania się (musi być zapakowany „na sztywno”).

  • do przesyłki dołącz akcesoria do ekspresu, które posiadasz (np. dysza spieniacza); umieść je w osobnym woreczku lub owiń folią stretch; one również nie powinny mieć możliwości przemieszczania się w kartonie.

  • karton zaklej taśmą i jeśli to możliwe owiń folią stretch (zabezpieczy to dodatkowo ekspres przez zawilgoceniem z zewnątrz w czasie transportu).

  • dobrym pomysłem będzie umieszczenie na kartonie adnotacji „Ostrożnie / Nie rzucać / Szkło/”