Naprawiam nie wyrzucam

Naprawiam, nie wyrzucam

Naprawa urządzeń gospodarstwa domowego to ekologiczny i ekonomiczny sposób na rozwiązanie problemu z niedziałającym sprzętem. Dlatego zanim wyrzucisz kolejne niesprawne urządzenie agd do kosza, sprawdź czy można je skutecznie naprawić.

DLACZEGO WARTO NAPRAWIAĆ

Każdego dnia korzystamy w całej masy urządzeń, które ułatwiają nam funkcjonowanie. Różnego rodzaju sprzęty służą nam do przygotowywania posiłków, dbania o czystość naszego mieszkania, pomagają zadbać o urodę i higieną. Naturalnym jest, że są to urządzenia zawsze pod ręką i niespecjalnie przywiązujemy do nich wagę, do czasu aż się zepsują. Najczęściej dopiero wówczas zdajemy sobie sprawę jak trudno obyć się bez sprawnej suszarki do włosów, żelazka, ekspresu do kawy czy odkurzacza. Awaria urządzenia AGD może nie tylko popsuć nam nastrój, ale realnie utrudnić życie. Pojawienie się usterki sprzętu od razu rodzi pytanie co z tym problemem zrobić? Do wybory mamy właściwie dwa rozwiązania: serwis urządzenia lub zakup nowego produktu, czyli naprawić czy wyrzucić?

Naprawić czy wyrzucić?

Jeszcze nie tak dawno dylematów takich nie było (pamiętają to nasi rodzice, a może i część z nas). Dostęp do nowych produktów nie był tak prosty jak dzisiaj i naturalnym odruchem było, że w pierwszej kolejności podejmowało się próbę naprawy. W dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się pod ilością produktów oferowanych klientom. Podaż produktu przewyższa popyt, a producenci kuszą nas nie tylko coraz to nowszymi i „ulepszonymi” rozwiązaniami, ale i stosunkowo niską ceną urządzeń. Czy są to faktycznie sprzęty lepsze niż te, które już posiadamy jest tematem dyskusyjnym. Nie zmienia to faktu, że jako konsumenci zachłysnęliśmy się nieco tym „dobrodziejstwem” i łatwym dostępem do nowych produktów i jakby zapomnieliśmy o tym, że niewielka awaria urządzenia, czy zepsuta część, nie musi oznaczać konieczności wymiany sprzętu na nowy. A prawda jest taka, że większość urządzeń gospodarstwa domowego da się skutecznie naprawić. Co więcej, argumentów przemawiających za naprawą, zamiast wyrzuceniem i kupowaniem nowych urządzeń jest całkiem sporo.

Jakie urządzenia warto naprawiać

Odpowiedź jest dość prosta – każde urządzenie, które da się zreperować, a z doświadczenia wiemy, że większość sprzętów domowych da się skutecznie naprawić. Co jednak, jeśli nie jesteś typem „złotej rączki”, który samodzielnie rozkręci, sprawdzi i poradzi sobie z wymianą uszkodzonej części? Wówczas warto skorzystać z pomocy fachowców. Jeśli szukasz wsparcia serwisowego i firmy, która szybko i skutecznie zrealizuje naprawę urządzenie użytku codziennego zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie. Nie mamy też oporów, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Dlatego jeżeli chcesz się poradzić, również służymy pomocą.

Czy opłaca się naprawiać małe AGD

Często przed skorzystanie z profesjonalnych usług naprawczych powstrzymuje nas obawa o wysokie koszty naprawy urządzenia AGD. Problem jednak w tym, że znaczne grono konsumentów nie podejmuje nawet próby wyceny usługi serwisowej. Tymczasem wiele punktów naprawczych (w tym APS Serwis) oferuje bezpłatne wyceny kosztów naprawy, a doświadczony serwisant już na podstawie opisu awarii jest w stanie oszacować przynajmniej przybliżony koszt naprawy. Co więcej, na bazie naszych doświadczeń możemy stwierdzić, że w większości przypadków koszt naprawy urządzenia z grupy małe AGD stanowi jedynie ułamek wartości nowego sprzętu. Czy warto w takim razie inwestować w zakup nowego urządzenia, skoro naprawiony sprzęt może posłużyć jeszcze kolejne lata?

Naprawiam, nie wyrzucam z myślą o środowisku

Ekologia jest ważnym argumentem w dyskusji: „wrzucić czy naprawić?”. Odpowiadając sobie na to pytanie warto mieć świadomość, że każde urządzenie, które wyrzucamy jest dodatkowym obciążeniem dla środowiska naturalnego. A produkcja każdego kolejnego sprzętu wiąże się z pozyskaniem surowców, koniecznością transportu czy magazynowania, które również nie pozostaje bez wpływu na naszą planetę. Pomyśl, ile dobrego jesteś w stanie zrobić dla środowiska naturalnego, jeśli naprawisz zepsute urządzenie.

Naprawiam, nie wyrzucam, bo szanuję swój czas

Wydawać by się mogło, że w przypadku awarii urządzenia AGD zakup nowego produktu jest najszybszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie problemu z zepsutym sprzętem. Ale czy faktycznie? Oczywiście ilość produktów dostępnych w sklepach od ręki jest ogromna. Raczej nie borykamy się z problemem braku towaru, a wręcz przeciwnie. Ilość ofert, rodzajów, modeli i rozwiązań proponowana dzisiaj przez producentów może przyprawić o zawrót głowy. Najczęściej wybór nowego urządzenia stanowi nie lada wyzwania. Zaczynamy porównywać, szukać, czytamy opinie, zasięgamy porad, oglądamy, sprawdzamy i de facto zajmuje nam to tyle samo czasu, co samodzielna naprawa czy profesjonalny serwis w punkcie naprawczym. Dlatego warto zadać sobie pytanie czy faktycznie zakup nowego urządzenia jest prostszy i szybszy, niż skuteczna naprawa? Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeśli decydujemy się na wyrzucenie uszkodzonego sprzętu nie można tego zrobić byle gdzie. Na każdym z nas spoczywa obowiązek pozbycia się niechcianego urządzenia w sposób odpowiedzialny i zgodny z przepisami. Produkt taki powinien trafić do punktu odbioru odpadów elektronicznych i elektrycznych.

Dlaczego naprawiam, nie wyrzucam

Naprawa sprzętu to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Z pewnością nastanie czas, kiedy trzeba będzie definitywnie rozstać się z ulubionym sprzętem, ale zanim nadejdzie ten moment możesz zadbać nie tylko o naszą planetę, ale i o własny portfel.

Zacznij działać i zgłoś naprawę on-line

Polecane akcesoria do ekspresów saeco

product

Zestaw do konserwacji z filtrami wody brita intenza+

Zestaw do konserwacji chroni Twój w pełni automatyczny ekspres do kawy przed uszkodzeniem oraz pozwala zachować czystość i płynne działanie urządzenia.